06 września 2019 16:44 | Aktualności

Narodowe Czytanie 2019 r.

Dzisiaj- 6.09.2019r. nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Narodowego Czytania". W tym roku czytano polskie nowele.

W Bibliotece szkolnej panie Marzena Brodaczewska, Jolanta Nowak, wspólnie z paniami od języka polskiego- panią Krystyną Król i Edytą Wojtasiuk przygotowały czytanie następujących utworów:

"Dobra pani" Elizy Orzeszkowej- czytali uczniowie klasy IV,

"Dym"- Marii Konopnickiej- uczniowie klasy V,

"Katarynka"- Bolesława Prusa- uczniowei klasy VI,

"Sachem"- Henryka Sienkiewicza- uczniowie klasy VII i VIII.

Młodsze dzieci słuchały pięknego czytania w wykonaniu pani z Gminnej Biblioteki Publicznej w Uchaniach, Filii w Jarosławcu- pani Alicji Swatko.

Wszyscy z zapartym tchem śledzili losy bohaterów nowel.

Akcja Narodowego Czytania propagowała literaturę polską wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wspólne czytanie integrowało uczniów i zachęcało do poznania innych dzieł tych autorów.

Bardzo dziękujemy paniom za organizację tego Wydarzenia i czekamy na przyszłe Narodowe Czytanie!

Narodowe Czytanie 2019 r.